| TudyMNX a întrebat:

Buna TPU.Un procesor dual core inseamna ca atunci cand are nevoie isi dublea puterea? Daca are 2 nuclee inseamna ca e dual core? daca are 4 inseamna quad core? care e legatura dintre nucleele astea si performanta procesorului?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Un dual core e ca un atlet care fuge cu doua picioare fata de unul schiop, iar un quad fata de un dual e ca un ciine fata de un atlet. Pe scurt si pe intelesul tau. happy

2 răspunsuri:
| TudyMNX explică:

Am gasit altundeva explicati de care aveam nevoie dar funda o primeste kodrutZ pentru ca raspunde mai des la intrebarile melebig grin. kodrutz imi dai si mie un id skype mas sau facebook sa te pot contacta direct?>?

| Marco55 a răspuns:

Nucleele sunt bateriile iar cu cat e mai mare procesorul cu atat ruleaza mai bine telefonul.Nu este nicio legatura intre baterie si procesor.