| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa imi cumpar un laptop pentru gaming dar si pentru alte activitati. Bugetul ar fi undeva intre 25-26 de milioane ceva de genul, si am gasit pe eMAG acest laptop: http://m.emag.ro/......DDDGRBBBM/ Intrebarea mea ar fi daca stiti vreun laptop mai bun tot de la Asus care sa fie bun si in gaming si in activitati utilitare gen filme,descarcari, etc. Lasati-mi linkuri si multumesc anticipat pentru raspunsuri serioase;)

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Bani aruncati pe geam. DE CE LAPTOP? Aia ca o paranteza, si musai te rog sa raspunzi. In alta ordine de idei, uite ceva mai bun in acelasi buget (si lasa timpeniile cu Asus, ca majoritatea laptopurilor lor au preturile umflate aiurea) - http://www.pcgarage.ro/......b-white-1/
P.S. 4510U e DUAL core, nu quad. Asa ca i7-le ala din nume e fix de sanchi. La fel si cu 840M-ul - la rezolutii peste 1366X768 abia daca se tiriie jocurile noi cu tot la minim. De banii astia iti faci un desktop care in gaming sterge pe jos cu orice laptop pina in ~3500-4000 RON.

| lpavel a răspuns:

E destul de bun! La un asa pret mai bun nu cred ca gasesti... Bafta!

| Reneskon a răspuns:

Pai vreau laptop pentru ca nu imi plac calculatoarele le consider in general prea mari si nefolositoare din moment ce eu sunt un fan playstation in momentul de fata detin un ps4 si ma multumesc cu jocurile gen: gta 5, call of duty si asa mai departe. Vreau un laptop de la Asus deoarece intentionez sa il folosesc pentru jocuri gen cs go sau lol si in rest doar pentru descarcat filme si navigat pe internet.Intel 7 pentru ca am auzit ca e mai bun daca vreau sa filmez ceva.Si de ce Asus? Pentru ca nu este adevarat ce spun unii cum ca nu trebuie sa fie o firma cunoscuta ca sa fie bun, am experimentat asta pe propria piele.