| Asuna a întrebat:

Vreau sa ma ajutati. De 3 zile nu pot intra pe mozila, imi merge netul, imi merge mess-ul si explorer dar nu pot intra pe mozila ..de fiecare data imi apare

Conexiunea cu serverul a fost reinițializată în timp ce se încărca pagina.

Acest sait poate fi indisponibil temporar sau prea ocupat. Încercați din nou în câteva
momente.
Dacă nu puteți încărca nicio pagină, verificați legătura la rețea a calculatorului
dumneavoastră.
Dacă calculatorul dumneavoastră este protejat de un paravan de protecție sau un proxy, asigurați-vă că
Firefox are permisiunea de a accesa internetul.

Prima data am crezut ca e din cauza ca sunt sarbatorile si este foarte incarcat dar nu cred ca are legatura cu asta. Va rog frumos sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| TheMargean a răspuns:

Cu ce pagina este setat sa se deschida Firefox? Vezi ca iti apare in bara de adrese de sus.
Eu iti recomand urmatoarele:
1. Du-te la tabul Optiuni, apoi rubrica General, iar unde scrie Pagina de start, scrie tu www.google.ro si ii dai OK!
Apesi pe butonul Home (Acasa, e o casuta mica), si vezi ce se intampla, eventual daca nu merge asa, da-i un restart la Firefox
2. Daca nu merge cu metoda de mai sus, atunci este cazul sa dezinstalezi Mozilla Firefox, si sa-l instalezi din nou. Atentie, cand il instalezi sa bifezi optiunea ca NU vrei sa importi nimic din Internet Explorer!
Bafta!

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Încearcă să verifici pagina de pornire..Pentru asta intră în opțiuni/preferințe(depinde de ce plaformă folosești Linux sau Windows) și în tabul general acolo ar trebui să ai pagina de start și un link. Înlocuiește acel link cu:
https://www.google.com/
sau
http://www.google.com/firefox
Dacă tot apar probleme atunci reinstalează aplicația sau folosește versiunea portabilă de aici:
http://portableapps.com/apps/internet/firefox_portable
lăsând internet explorerul ca browser implicit(deschidere de mailuri direct din messenger de exemplu) și Firefox-ul pentru navigare zilnică. Avantajul versiunii portabile fiind aCEla că nu necesita instalare și se poate folosi și de pe un stick și chiar copia pe unul în caz de resoftare a sistemului.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instaleaza un alt browser.
Eu iti recomand Google Chrome, este cel mai folosit la momentul actual!
Sper ca te ajuta cu ceva raspunsul meu

| DzEk0 a răspuns:

Instaleaza Chrome