| r1z2an a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar si eu un laptop la un pret accesibil; intre 20-25 de milioane lei vechi.
Imi puteti da niste sfaturi deoarece imi plac jocurile mai moderne cum ar fi: Napoleon total war, ultimele serii din Call of duty, si alte jocuri pc din astea. Va rog.

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
http://www.cel.ro/......10m-2gb-l/
Este laptopul care cred ca ti s-ar potrivi! Avantaje mari : Placa video, Procesor.
Deci Placa Video este cea mai tare posibila. bate orice joc in urmatorii 5 ani;)
i5 Ivy Bridge, HDD 500GB, pe langa cei 4GB RAM mai pui tu 4, si totalul ajunge la 2600Ron si ai un laptop pe care o sa mearga toate jocurile la maxim in urmatorii 2-3 ani!
Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| Zangetsu a răspuns:

Http://www.emag.ro/......E26MKBBBM/
sau
http://www.emag.ro/......EL54KBBBM/

ambele laptop-uri au procesor i5 ivy bridge. primul are frecventa de 2. 5Ghz(3. 1Ghz in turbo) iar al doilea de 1. 7Ghz(2.6 in turbo). primul are placa video radeon 7670m iar al doilea nVIDIA 635m (cica 635m e cu 7% mai buna ca 7670m).
hardul de la primul are cu 250GB mai mult.
eu personal l-as lua pe primul.
dezavantaje la cele 2, trebuie sa le instalezi tu windows-ul