| iLexy25 a întrebat:

Buna,
Vreau sa imi cumpar GTA V pentru PC dar nu stiu daca o sa imi mearga Online.Am un cont de Xbox Live Gold ( Cred.Adică am intrat pe un site Microsoft, am dat Join Xbox Live si mi-am facut un cont )Eu am GTA V si pe Xbox 360 dar nu am Online ( Trebuie sa platesti 5.99 £ lunar si nu vreau )Ma intrebam daca mi-ar merge Online-ul pe PC...Nu vreau sa dau vreo 200 de lei degeaba.
{Atunci cand zic "GTA V Online pe PC" ma refer la un CD ( sau ceva de genu cumparat/comandat).Nu ma refer la cumpararea jocului de pe Steam.}
Totusi, daca imi cumpar un CD ( sau cum se mai numeste in zilele astea.

14 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Mai pe pc o sa iti mearga online mereu nu trebuie sa dai nici un ban

| Wr3nch a răspuns:

Cumparal pe steam. Daca il iei pe cd nu il poti activa de mai mult de 3 ori. Daca il iei pe steam il reinstalezi de cate ori vrei tu.

| iLexy25 explică (pentru Wr3nch):

Prin "sa-l activez de 3 ori" te referi la reinstalarea lui daca imi da eroare sau ceva de genu?

| Wr3nch a răspuns (pentru iLexy25):

Da. Codul pentru Rockstar Social Club se poate folosi de trei ori. Dupa ai nevoie de alt cod nou, implicit trebuie sa cumperi jocul iar.

| iLexy25 explică (pentru Wr3nch):

Viața-i dură... :'(

| Wr3nch a răspuns:

De asta recomand steam happy

| iLexy25 explică (pentru Wr3nch):

Faza e ca daca mi se sparge contul de Steam? Plus ca decat sa platesc cu cardul.

| Gonrax a răspuns:

Daca ai PC bun (si stii ca o sa-ti mearga GTA V) ia-ti-l pe Steam, e mult mai bine decat pe PC.

Daca iti pui o parola buna si esti in stare sa nu primesti teapa, contul tau de Steam nu va fi spart, asa din senin.

| iLexy25 explică (pentru Gonrax):

1)Am laptop...Din pacate o unitate+un monitor sunt "prea scumpe". Laptopul are 4GB Ram (eu stiu ca ajung 4) si cam.300+GB in Local D si 100 GB in C
2)Doar de cate ori mi s au spart conturile doar de la jocuri cred ca mai bine merg cativa km pana la Altex si imi iau jocul direct...

| Wr3nch a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa faci intai o proba happy Il iei de pe net si daca iti merge il cumperi. Sa nu dai bani pe el si sa mearga rau. Daca vrei itit dau link prin mesaj privat.

| iLexy25 explică (pentru Wr3nch):

Nu stiu...Am mai incercat o data de pe net si mi-am bagat ceva virus plus ca am stat 3 zile sa se descarce iar la sfarsit ce sa vezi?"No more space" desi eu aveam spațiu...
Oricum, multumesc pentru sfaturi.Nu sunt de prea mult timp pe acest site dar daca se poate se te adaug la prieteni?(doar pe TPU)

| Wr3nch a răspuns (pentru iLexy25):

Linistit happy Eu recomand steam totusi. Poti sa adaugi un telefon iar daca cineva incearca sa schimbe parola sau mail ii trebuie codul dintr-un mesaj primit pe numarul pus de tine.

| iLexy25 explică (pentru Wr3nch):

Hei,tine cont ca nu e cardul meu de credit, el al tatei asa ca depinde de le sa mi-l dea...Si NU vrea!

| Wr3nch a răspuns (pentru iLexy25):

Deoarece se teme? Sau de ce ce?