| RaptorFabian a întrebat:

Bună! Vreau sa știu dacă e o idee buna să-mi iau un RTX 2070 SUPER pe o placa de baza H310M S2H 2.0 și apoi un I7 9700k, pentru ca am văzut ca placa de baza suporta chiar și i9 9900k, momentan am un RX 580 și un i3 9350K...iar după toate astea sa schimb și placa de baza cu una mai buna. Și știu sigur ca placa de baza suporta orice Intel de generația a noua pentru ca scrie inclusiv pe site-ul celor de la Gigabyte dacă dau la compatibilitatea acestei placi cu procesoare. Și știu ca poate suporta RTX 2060/ RTX 2060 SUPER si fac asta din cauza ca nu vreau sa dau atat de mulți bani pe un pc ...deodată și ma gândeam sa îl iau asa, piesa cu piesa pana îl fac puternic. Eu am 16GB RAM DDR4 2666 MHz, un SSD de 240 GB, un HDD de un 1TB și încă un HDD de 2TB. Eu vreau sa știu măcar daca merge sa pun RTX 2070 SUPER sau măcar un 2070 și un i7. Răspunsul cel mI bun primește coroana.

Răspuns Câştigător
| dinaprilie a răspuns:

Buna, MERGE rtx pe placa de la gigabyte. Compatibilitatea componentelor o poti verifica pe siteul
https://pcpartpicker.com/list/

2 răspunsuri:
| RaptorFabian explică (pentru dinaprilie):

Mersi frumos!

| dinaprilie a răspuns (pentru RaptorFabian):

happy