| BucurDavid a întrebat:

Placa de baza Gigabyte H310M 2.0 suporta Windows 7?

6 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Pe toate plăcile de bază se poate instala orice sistem de operare laughing, asta-i o întrebare retorică cred?

Și plăcile de bază foarte vechi rulează Windows 7 smooth chiar laughing
(Cele pe interfață IDE - PATA) cu 1gb de memorie RAM (minim).

E vorba de generație nouă de plăci de bază și tu mai pui asemenea întrebare? Nu mai suntem în 2005-2007 când pentru noi un Celeron dual core la 1.67 GHz era raiul pe pământ și abia ne tăvăleam pe XP

| 0x11111051 a răspuns:

Pe toate placile de bază se pot instala orice sistem de operare. Întrebarea este alta - vei putea găsi driver-e pentru Win7 de pe site-ul producătorului. Ele sunt. Vei putea rula Win7 fără probleme.

| armiaso a răspuns:

Indiferent daca suporta sau nu, sistemul va functiona, intrebarea este vei gasi drivere pentru windows 7 pe site la producator? daca da, e in regula, daca nu vei avea limitari in a folosi placa la capabilitatile ei reale.

| XYZ02 a răspuns:

Vrei sa pui un procesor din generatia a8-a/a9-a pe Windoes 7?
Problema ar putea aparea la software, unde hai sa fim serios este batran windows 7, o sa mearga rulat, dar cum am spus s-ar putea sa ai mici probleme pe partea software(si aste se intampla cu orice platforma din 2019 fie Intel fie amd)

| iwefgOficiall a răspuns:

Da merge are la linkul urmator drivere valabile pentru windows 7.
https://www.gigabyte.com/......10/support

| cerooscuras a răspuns:

Da, suporta si Windows 3.1 daca vrei