| 6utr6utyutt a întrebat:

Buna ziua am un laptop si s-a stins imaginea se vede dar foarte intunecat de la ce este? si cat m-ar costa reparatia.

1 răspuns:
| iar99Teo a răspuns:

Este posibil sa se vada mai intunecat pentru ca ai schimbat tu luminozitatea nu neaparat pentru ca ar fi defect. Daca totusi se vede pe ecran, vezi ca ai butoane pe tastatura de ajustare a luminozitatii ecranului. Au ca un bec/soare simbol pe ele. Se apasa tasta de langa alt+butoanele respective. Aceste butoane au fost gandite pentru economisirea bateriei ajustand intensitatea luminii ecranului. Daca problema persista incearca sa reinstalezi driverul pentru placa video. Daca nici asa nu merge reinstaleaza windows-ul. Daca problema persista si dupa windows nou poti sa mergi in service. Bafta!