| fata2020 a întrebat:

Am un windows 7 care de ieri soate un fasait din difuzoare si nu se opreste.I-am dat restart dar degeaba.Nu mergea microfonul si am umblat prin setari si cred ca l-am stricat. Doar daca opresc difuzoarele sau daca il dau pe mut se opreste. Ce trecuie sa fac ca sa nu se mai auda fasaitul? Il am de mult timp dar nu a facut niciodata asa. Ajutati-ma, va rog!

Răspuns Câştigător
| marinaru777 a răspuns:

Start/control panel/hardware and sound/manage audio devices/sound/Sound scheme aici dai pe sageata si alegi Windows Default. Parerea mea este ca sunetul aiurea este pe parte hardwere adica boxa sau jackul din spate... driverele si setarile nu dau sunete aiurea, incearca sa misti jackul unde intra in placa audio in spatele pcului