| Catalyn_Mihay_1998 a întrebat:

Buna ziua as dori sa stiu si eu care dintre aceste pc-uri sunt mai bune pentru gaming

Sistem IT MYRIA STYLEV8, AMD Richland A8-6600K 3.9GHz, 6GB, 1TB, AMD Radeon HD 8570D

Sistem IT MYRIA Live V27, Intel Core i3-4130 3.4GHz, 4GB, 500GB, Intel HD Graphics 4400

Eu as zice ca pentru gaming amd-ul este mai bun dar cine stie

Ps ii voi bune o placa video buna As dori sa se inteleaga nu vreau sa ma joc jocuri de ultima ora as dori sa ma joc jocuri gen din ani 2012-2013

Funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Ai dreptate! Este mai bun AMD-ul mai ales ca poate creste frecventa CPU si GPU automat. CPU poate ajunge pana la pana la 4.2 GHz.

2 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Mai bine iei al doilea sistem si ii mai pui un gtx 750 ti

| Darkguy a răspuns:

Consider ca Intel este mai bun pentru ca cu Intel ai mai multe fps-uri la jocuri care fac diferenta. Atata timp cat ii pui o placa video buna, procesorul conteaza mai putin.