| vimex a întrebat:

Buna ziua!
Mi-am luat acum doua zile acest laptop:http://www.pcgarage.ro/......black-cis/ stiind ca are placa video Hd 8850m.Cand a ajuns acasa l-am scanat cu Aida64 si am aflat are defapt placa video R9 M265x.
Care dintre cele doua sunt mai bune in gaming? ca sa stiu daca sa inapoiez laptopul sau nu.
Chiar daca am alta palca video am incercat sa-mi instalez driverul de la ea si nu am reusit nicicum.Toate dau la sfarsit o eroare. Stiam din comentariile de la laptop ca pe win 7 sunt probleme mari cu driverele deoarece nu se pot instala.Cine care are acest laptop ma poate ajuta sa-mi fac driverele va rog

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Staai un pic prietene. Pai nu se compara acel R9 M265x cu ce placa video scria ca are laptpul in descriere. HD 8850M este e DDR5, mult mai buna decat acel R9. Inapoiaza-le laptop-ul.