| MaximClaudiu a întrebat:

..o intrebare pentru cunoscatorii de minecraft.
De unde iau RED STONE?
Cat de jos trebuie sa caut ca sa gasesc diamante?
Cum fac un OU SPAWNER?( nu conteaza de ce)

Răspuns Câştigător
| alyalin66 a răspuns:

Buna, pentru a gasi red stone trebuie sa sapi mult ( pana ajungi pe la bed rock) si prin zona aia poti gasi red stone, pentru diamante tot trebuie sa sapi foarte jos si le gasesti mai greu pentru ca sunt rare ( ai grija la lava), nu poti face un ou spawner poti sa il iei doar de pe modul creative.

3 răspunsuri:
| minecraftian a răspuns:

gasesti redstone pe la y:10 y e adancimea care se poate vedea apasand f3
iar diamondu e la 12-13 y
oul spawner e doar pentru gamemode.

| alyalin66 a răspuns:

Buna, pentru red stone trebuie sa sapi aproape de bed rock, cu diamantele tot prin acea zona dar se gasesc mai greu, depinde in ce zona esti ( padure, junga etc) si despre spawner nu poti, poti doar sa il iei de pe modul creative si sa il folosesti. Sper ca te-am ajutat.

| Sinculei_Sorin_1997 a răspuns:

Diamantele le gasest de obicei pe langa bedrock deci trebuie sa sapi foarte jos happy si de acolo gasesti si red stone sau re stone mai poti gasi in pesterile adanci happy