| stefi4050 a întrebat:

Cand aprind minecraftul imi apare ca scrie minecraft mare in mijlocul ecranului dar minecraftul nu se aprinde.Ce sa fac ca sa mearga?

Răspuns Câştigător
| SkRolLexSz a răspuns:

Deci trebuie sa :
- Ai instalat Java (fara java nu poti rula jocul)
Site-ul de downloadare : http://java.com/en/download/index.jsp
-Daca ai windows 8... sigur iti da o anumita eroare de placa video nu?
Du-te in Control Panel->Device Manager->Display paremise. si da update.
- Sau varianta cea mai nasoala...ar fi ca sa ai o problema cu pc-ul (hardul in cel mai rau caz)... sau poate placa video.

1 răspuns:
| E1ph0 a răspuns:

Deci, poate nu iti merge din cauzele:
1.Nu ai instalat java.(recomand instalarea)
2.Nu ai instalat ceva la pc pentru grafica(recomand instalarea slims driver)
3.Ai o problema la pc.(nu-s sigur)
cp.