| SexyBlue a întrebat:

Care credeti ca este cheia succesului pe league of legends? Mai exact, ce ar trebui sa fac neaparat pentru a domina jocurile. Eu cred ca trebuie sa bat cat mai multi minioni. Vreau pareri, funda

1 răspuns:
| assasins a răspuns:

Iti zic din punctul meu de vedere ce trebuie sa faci (sunt diamond 3).
Trebuie farm cat mai mare, dar pentru ca zic asta nu inseamna ca trebuie sa stai numai pe lane/in jungle si sa nu iti ajuti echipa. Iti trebuie farm cat mai mult in primele minute din joc 15-20. Dupa in tf trebuie sa colaborati, trebuie sa comunici cu echipa cat mai mult, incearca sa nu umbli singur pe harta, in acest joc contreaza doar lucrul in echipa, nu conteaza scorul cat timp castigi daca termini cu 1/5/20 si esti top si castigi tu ai fost cel care e mai bun, chiar daca topul lor are 30/1/5, trebuie sa intelegi ca in acest joc nu conteaza sa ai scorul foarte bun, dar sa nu intelegi prin aceste cuvinte ca nu trebuie sa ai kill-uri, trebuie sa inveti sa lucrezi cat mai mult in echipa si sa incerci sa stai cat mai mult cu echipa. Daca cineva are scorul prost si tu ai scorul bun nu face FLAME, acest lucru il enerveaza destul de mult pe acel jucator si ii scade moralul sper 0, daca esti in divizii inferioare acel jucator chiar face leave sau incepe sa farmeze in jungle fara sa ii mai pese de echipa. Cat mai mult farm pana in munutul 20 comunica cu echipa. Daca joci mid fa gankuri ca sa ii ajuti. daca esti jungle fa gankuri. daca esti adc fa farmeaza pana incepe tf. daca esti top farm + gank mid, daca se poate chiar si bot, daca joci support stai numai cu adc. Iti mai zic odata: FARA FLAME.