| bogdy20000 a întrebat:

Care credeti ca va fi mai bun pentru CSGO?
1.http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2756962/
2.Sistem Desktop ASUS K31CD-RO021D cu procesor Intel® Core™ i3-6100 3.70GHz, Skylake™, 4GB, 1TB, DVD-RW, nVIDIA GeForce GT 730 2GB, Free DOS, Black, Mouse + Tastatura +Mousepad

Răspuns Câştigător
| XYZ02 a răspuns:

Primul calculator este aproape maximul pe care il poti scoate in acest buget, al doilea e o porcarie care nu o sa-ti duca CS:GO-ul decat pe low poate in 60fps
In configuratia mea detin un R5 1500x cu un GTX 1050 cu care am incercat CS GO si fps nu imi scade mai multe de 80 de cadre pe secunda(sta de obicei intre 150-300FPS).

36 răspunsuri:
| XYZ02 a răspuns:

Cea mai ieftin optiune ar fi aceasta:
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2762298/
1.Nu ai nevoie de update de bios
2.Mai poti salva niste bani mergand cu acel GOODRAM recomandat de mine.
3.Asamblarea se poate face intr-un service din orasul tau, pe mine m-a costat doar 30ron.
4.In caz ca tot ai avea nevoie sa salvezi niste bani mergi pe acest pentium G4560 care e mult mai ieftin ca i3-ul,dar ofera aproape o performanta aproape identica
Poti sa te uiti pe YouTube la o comparatie intre i3 si G4560.
Daca mergi pe G4560 doar schimbi procesorul din wishlist ca restul este compatibil.
https://altex.ro/procesor-intel-pentium-g4560-3-5ghz-3mb-bx80677g4560

| bogdy20000 explică (pentru XYZ02):

Dar daca pastrez wishlist-ul dinainte si iau o carcasa care e 80 de lei si fac update-ul la BIOS?

| XYZ02 a răspuns (pentru bogdy20000):

E ok si asa desi eu as merge pe varianta mea.

| bogdy20000 explică (pentru XYZ02):

Imi poti recomanda te rog o carcasa in care sa incapa toate componentele si sa fie sub 100 de lei?

| XYZ02 a răspuns (pentru bogdy20000):

Carcasa e dupa placul tau, trebuie doar sa fie mATX pentru a putea monta placa de baza.
Uite link-ul cu un filtru deja pus pentru mATX si fara sursa.
...fara-sursa
Iti alegi ce vrei de acolo.

| bogdy20000 explică:

Pana la urma am fost la un service si le-am cerut sa imi faca un pc dar am urcat la 3000 de lei si mi-au facut cu gtx 1050ti, un procesor i5 de 3. 4GHz si 8GB de memorie cam qtat stiu, iar toate jocurile care le am merg foarte bine mai ales CsGo-ul
Mersi de ajutor