| Marius44467447 a întrebat:

Care dintre ele pentru gaming? Aș vrea sa meargă în minim 30 fps jocuri.(jocuri gen gta v, ets/ats, rocket league, spintires, sims, rust, cs.go, city car driving etc)
Primul: http://www.pcgarage.ro/......4gb-gddr5/
Al doilea : http://www.pcgarage.ro/......-2gb-gddr5
Al treilea: http://m.emag.ro/......D1C602BBM/

2 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Primul are i3 de a 7-a generatie, al doilea i5 de a 7-a generatie, si al treilea are i5 de a 6-a generatie care poate fi deja eliminat, avand si o placa video mai slaba.

Cum a spus Soare_Cristi_1994, intre primul si al doilea, diferenta dintre procesoare nu e prea mare iar la primul placa e semnificativ mai buna pentru ca e Ti, si poate fi facut si overclock.

Au fost testate multe jocuri pe Viking, si garantez ca merg multe dintre jocurile spus de tine, dar am sa-ti spun si performantele mele. Deci am i3-4170, gtx 75 ti si...

GTA V - 60 fps medium, altceva nu am testat. Dar si pe high ruleaza cu cel putin 50 pe sistemul meu.
ETS2 - Merge cu mult mai mult, iti dai seama
Rocket League - 60 fps blocate cu Vsync pe setarile maxime posibile.
Pe jocurile mai mici ca spintires, sims, rust, cs:go si city car driving vei avea si acolo mult, adica iti dai seama ca ruleaza cu cel putin 30. Pe city car driving s-ar putea sa nu ai 60 fps pentru ca e optimizat foarte prost, dar cum am spus, ai peste 30.

Sper ca te-am ajutat. As opta pentru primul sistem, in mare.

| Soare_Cristi_1994 a răspuns:

Primul. Al doilea nu merita deoarece placa video e mai slaba si costa mai mult, iar diferența dintre procesoare nu e atât de mare, iar al treilea costa prea mult Pt ce componente are (taxează suplimentar numai pentru ca e Lenovo).