| Anonim89237 a întrebat:

Care dintre toate jocurile din seria Asassin"s Creed v-a placut cel mai mult?

2 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Assassin's Creed IV : Black Flag pe departe. II si Brotherhood sunt cat de cat bune, la III mi-a placut mult atmosfera, in rest e de cacao. In afara de astea, toate sunt patetice.
Le-am incercat pe toate, in afara de ultimul Origins, dar si asta Origins vad ca deja e RPG si are un skill unde iti controlezi sageata de la arc. :{ adica nu stiu, aia nu mai au deloc creativitate?
IV e pe departe cel mai bun. Combat'ul naval e foarte bun, navigarea pe ocean intr'un open world magnific, 4 end-game bosses, crafting pentru character cat si pentru vas, povestea din punctul meu de vedere, este destul de buna, o gramada de insule explorabile, muzica as spune ca este buna spre foarte buna + are Multiplayer. Am jucat si multiplayer pana am ajuns la prestigiul 1, iti ia vreo 15 ore, poate chiar mai mult. Ideea mi se pare fenomenala, ceva unic, neabordat in alte jocuri. Problema este ca nu prea e jucat. Cei care joaca multiplayer ori sunt Pro, adica foarte buni, ori Noobi, cei care joaca pentru prima data si habar nu au ca in Chivalry Medieval Warfare ( daca ai jucat ).

Are si 2 DLC mari : Freedom Cry ( DLC'ul a devenit stand-alone game ) si Aveline + altele mai mici cu skin'uri. Aveline e naspa dar Freedom Cry merita jucat,

| Aslam a răspuns:

Assassin's Creed 2, BrotherHood, Revelations.