| cristofer2009 a întrebat:

Care este cel mai bun caracter in pvp la metin2.Eu cred ca ii sura BM dar vreau sa stiu ce credeti si voi sa-mi spuneti ce caracter preferati voi. Spuneti-mi si niste servere de metin privat sa nu aiba mc sau sa nu fie pe hamachi.

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Fratele meu metinar sa stii ca sura bm e bun pvp impotriva razboinicilor (pe corp si mental), samanilor (vindecare si zmeu), sura (arme si poate si bm), Ninja (lame). Ninja pe arc nu este bun la pvp, este formidabil, nu stiu daca ai observat dar arcurile sunt armele cu cel mai mare atac si un ninja pe arc de lv 30 sa zicem poate sa bata un razboinic de lv 40 sau poate si mai mare, depinde ce itime are razboinicu si ce itime are ninja, oricum ninja au dmg mult mai mare decat sura bm. Sura bm sunt buni fiindca au Spiritul Flacarii si da in inamic in mod constant dar un ninja pe arc termina sura bm din maxim 3 skilluri cu conditia sa fie amandoi de acelasi lv si ninja sa aiba macar G la sageata de foc. Sper ca te-am ajutat, daca da da-mi funda.