| victor73 a întrebat:

Care este diferenta dintre metinurile normale si metinurile private.

Răspuns Câştigător
| Isys a răspuns:

Simplu :
Privaturile:Cresti repede, Ai frizuri in shop, papuci si multe altele care nu sunt pe ro, sunt nivele mai mari, alte itm, faci banii mai repede, ai masca emotiei in shop...Gasesti in shop armurile si armele +9

metin2normal:cresti super greu, trebuie sa cumperi cu bani reali masca emotiei sifrizuri, etc., faci bani prea greu, itm incep de la +0

4 răspunsuri:
| AlExFr3Sh a răspuns:

Metinele normale cresti greu...multe itm le iei cu bani reali, dar privatele: cresti repede ai iteme ce sunt pe oficiale in magazine...si sunt unele in care cresti greu cum ar fi hardcore big grin

| DudarsharDudarel a răspuns:

Metinurile normale metinurile cu rate normale exemplu (metin 2 ro)
metinurile private au ratele crescute si te ajuta sa faci level mai repede bani si pe unele metine private ai la shop armuri care nu le gasesti pe ro

deci concluzia este ca pe metinul normal cresti greu si nu ai bani multi si la shop nu beneficiezi de itemele dupa privat care sunt mai bune exemplu :
pe metinu normal ai la magazin armura de tigru
pe metinu privat ai la magazin
king sau otel posedata... ai iteles acum?

| Xp4iN a răspuns:

Pe normal is ratele mai mici, pe privat is mai multe chestii bagate noi...

| Tavy_Ileni_1998 a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Pagina_principal%C4%83 Daca vrei sa afli da click pe linkul acesta! funda:D