| aimullah123 a întrebat:

Care-i treaba cu placa video integrata?
Ce, nu poti juca jocuri cu ea?
Daca ai un pc cu 8gb ram si un procesor bun dar ai placa video integrata poti juca jocuri 2018?

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Placa integrata e ok pentru office, in gaming ai nevoie de o placa dedicata, chiar si cea mai performant igpu nu o sa duca jocurile din 2018 triple a.

| Intruder19 a răspuns:

Vega din ryzen sunt mai ok in gaming, dar totusi nu se compara cu o placa dedicata.

| AlexDarius3 a răspuns:

Depinde de placa video integrată, nu toate-s la fel, contează de DirectX-ul cu care vine placa video, de update-urile la driverele plăcii etc. Plăciile video integrate nu sunt pentru jocuri ci strict pentru birou. Eu am 8GB şi un I5 cu o placă video integrată vai neamul ei, duce doar CS 1.6, în rest nici FIFA 07 sau CS Source nu duce şi ar trebui să mă fii ocupat mai de mult să o schimb pentru că din cauza bitcoin-ului s-au scumpit grav.

| Al3x998 a răspuns:

Placa video integrata este ok doar in office, nu prea poti sa te joci cu ea. Ai nevoie de o placa video dedicata daca vrei sa te joci.