| xXxXxCataxXxXx a răspuns:

Recomand ce-a la 230

| KodrutZ a răspuns:

A' mai mare. Da' ce vrei sa pui pe ele?

| daniiel2 a răspuns (pentru KodrutZ):

La pretul ala as merge pe un B85, pci 3.0 big grin. Tu ce parere ai?

| KodrutZ a răspuns (pentru daniiel2):

Pentru ca... ce? Ce are B85 in plus fata de H81 care sa merite diferenta? Eu as merge pe cea mai ieftina placa cu suport pentru XMP si dual BIOS. PCI-Ex 3.0 nu e nici un fis. Am PCI-Ex 3 pe un B75M-D3V din 2012 pe care probabil o sa o schimb anul asta mai spre toamna, in functie de ce mai scoate Intel in materie de procesoare si daca o sa merite upgrade-ul.

| daniiel2 a răspuns (pentru KodrutZ):

Cum nu e mare fis PCI-EX 3.0, pune tu o placa video PCI 3.0 pe o placa de baza cu PCI-EX 2.0, apoi pune-o pe o placa de baza cu PCI-EX 3.0 si vezi care e diferenta.

| KodrutZ a răspuns (pentru daniiel2):

Da, e o diferenta care tinde la zero. http://www.pugetsystems.com/......mance-518/

| KodrutZ a răspuns (pentru xXxXxCataxXxXx):

Pentru ca?