| ApTvFilms a întrebat:

Care procesor e mai bun? Intel core 2 quad sau i5? Stiu ca ambele au cate 4 nuclee.

2 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Dă-ne frecvența, detalii, thread-uri, modelele procesoarelor, măcar ceva.

| EnvyU a răspuns:

Este mult mai bun i5, mult mai nou, tehnologii mai bune. Dar daca vrei sa upgradezi de la un core 2 quad la un i5, sunt multe de luat in considerare. Da-ne detalii ce vrei exact sa faci. Core 2 quad este inca destul de bun si nu merita sa upgradezi la i5 daca nu dispui de bani.