| DJMryo a întrebat:

Cat inseamna 5euro + tva?

4 răspunsuri:
| andreigroza19 a răspuns:

Depinde...daca este 5 euro +tva(cu tva inclus), sau 5 euro +tva(care inseamna 24%)asta inseamna 6, 2euro....deci 5 euro + tva inseamna 5 euro in total daca tva-ul este inclus in pret iar daca nu, atunci costa 6, 2euro

| nurckye a răspuns:

Cazul 1) 5 euro cu tva inclus = 5x 4, 4 + 20 + de lei - depinde de cursul valutar
2) 5 euro fara tva = 5 euro + 24% x 5euro

| Nєó a răspuns:

Neata! 5 euro in lei inseamna 22.21 RON, iar cu TVA(24%) 27,54 RON, TVA-ul are o valoare de 5, 33 RON. Sper ca te-am ajutat, Bafta!

| Dey120592 a răspuns:

Pai 5 euro care trebuie sa-i platesti si tva care esta iarasi inca o suma dar mult mai mica poti intreba la cine vrei sa platesti cat este tva ul si iti va da un procent de ex 5% adica 5% din acei 5 euro sau iti va arata direct cat este suma tva-ului