| LOWhpee a întrebat:

Cate fps-uri as avea cu pc asta in cs go? Procesor AMD Phenom 9650 2. 3Ghz quad core. Memorie RAM 4GB.
Placa video GeForce GTX260 896MB 448 bit
Sursa High Power 500 W

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Sistemul tau ar rula si Gta V in format Full HD 1920x1080 pe setari Low undeva la 35Fps.

2 Iar la Cs go ar merge si la High in format Full HD 1920x1080 si poti avea de la 35-350Fps aicea depinde.

3 Placa video veche dar care mai duce jocurile si peste 2-3 ani cel mult pe setari Low cei drept.

Memoria ram putina si acolo te poate trage in jos dar nu mult cei drept, iar acel procesor este unul vechi dar ar mai tine sa joci ultimile titluri al anului 2015-2016 unele.

PS:Nu conteaza capacitatea sursei doar sa fie suficient de puternica sa tina sistemul si sa fie certificata 80+ ca sa tine o perioada indelungata chiar si la stress continu.

Iar daca ar fi sa dau nota:6, 5,4
Proceosr,Placa video, Ram.