| Gr33nstain a întrebat:

Ce componente trebuie la un pc sa pot face streaming pe yt in cel putin 720p60 pe cs go?
Am un i5, 8 rami, si gt 1030 si merge naspa cand dau sa filmez, ce sfaturi imi dati?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Optimizeaza sistemul de operare, verifica temperaturile, gandeste-te la overclock daca e nevoie, incearca si diverse drivere. Apoi gandeste-te la upgrade, depinde ce si din ce cauza-ti face asa: placa video, rami, procesor; in functie de buget upgradeaza ce componenta vrei: un sssd sa te-ajute la fluenta, rami sa-ti mearga mai bine pe dual channel, o placa video pentru mai multe fps, procesor destul de potent sa-ti randeze si suporte tot etc.

| AgentTorque a răspuns:

Eu cu q9400, 12gb ram si gtx 750ti pot 720p60 lejer ...cred ca placa video trebuie