| anonim_4396 a întrebat:

Ce este nVIDIA quadro

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

NVIDIA Quadro cuprinde cea mai noua arhitectura pentru placile video! Puternica arhitectura GPU ofera capacitati de ultima generatie, de la cel mai performant segment 3D pana la segmentele profesionale 2D. Caracteristicile noilor soluţii Quadro cuprind texturi 3D mai rapide şi procesare masivă 8Kx8K pentru o performanţă mai bună a zoom-ului şi afişării imaginilor de înaltă definiţie; tehnologia NVIDIA SLI pentru o performanţă grafică sporită; display şi conectivitate dual-link; tehnologia NVIDIA PureVideo pentru o calitate a imaginii extraordinară, redare video lină, culori reale şi o scalare a imaginii precisă pentru conţinut SD şi HD. Opţiunile NVIDIA GSync şi HD SDI sunt de asemenea oferite.
Acum sa-ti faci o idee si de pret o sa=ti arat varful de lance de la nVidia la doar 15. 0000 de dolari :D
http://www.cnet.com/......27098.html

Alta mai slaba aici la doar 215 milioane :D
http://pc-coolers.ro/placi-video/placa-video-pny-quadro-6000--2524

...si preturile scad odata cu performanta.
Bafta!

| CM7YRE a răspuns:

O categorie de placa video.Mai bine spus, printre cele mai bune placi video.

| ClauCS99 a răspuns:

O serie de placi video profesionale dar foarte scumpe insa daca ai asa ceva game pc 50%(findca iti trebuie procesor I3 I5 I7 sau unul foarte bun si ram mult)