| georgeSkyAccesion a întrebat:

Ce fifa ar merge pe Laptopul COMPAQ Presario CQ57
System:
Processor: AMD E-300 APU with Redeon(tm) HD Graphics 1.30 GHz
Memory: 4 GB
System type: 64-bit Operating System
Care este cel mai bun raspuns are funda happy happy happy
Dar ziceti-mi care este fifa portivita

Răspuns Câştigător
| Sharky_Fistis_1993 a răspuns:

Buna. Pai haide sa o luam asa. Din punc de vedere al RAMILOR, ar merge toate. DARR te trag in jos celelalte componente care nu sunt tocmai facute pentru jocuri. Procesorul ese unu OFFICE, deci pentru ceva foare mic doar pentru uz normal. Nu te ajuta deloc IN-GAME. Asta ar fi 1 la mana.
2 la mana ar fi placa video care vine din procesor. Fiind procesor mic, nu poate veni nici cu placa video foarte mare.Deci in concluzie la configuratia prezentata de tine poti incerca sa te joci un fifa 10 sau fifa 11. Nu garantez pentru restul. Poti incerca si 12 dar nu cred ca o sa mearga nici macar pe low sau o sa mearga dar sacadat. Deci poti incerca lin fifa 10. O sa mearga.

Sper sa te ajute.

O zi buna.

1 răspuns:
| Sory8 a răspuns:

Fifa 10, fifa 11 cam astea... mai sus de fifa 11 nu bag mana in foc