| Eugeniusu a întrebat:

Mi-am mai cumparat un laptop nou, iar eu nu prea stiu daca este bun sau nu... adica laptopul este Compaq si are:
*Rating: 3.0 Windows Experience Index.
-Processor: 4.4
-Memory (RAM): 5.5
-Graphics: 3.0
-Gaming graphics: 4.4
-Primary hard disk: 5.9
*Processor: AMD V160 Processor 2.40 GHz
*Installed memory (RAM): 3.00 GB (2.74 GB usable)
*Sysrem type: 32-bit Operating System
*Pen and Touch: No Pen or Touch Inout is available for this Display.
Multumesc, dau funda la cel mai explicit!:d

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Tu ai citit alea de la Windows Experience? happy
Atat am si eu, 3 puncte, si am un procesor de 1, 2 Ghz laughing, deci nu e foarte stralucit.
Este un laptop normal, folosit pentru lucruri normale. Nu este pentru jocuri ca Far Cry, dar multe altele vor functiona pe 3 GB Ram si procesor de 2400. Pe langa asta, este destul de bun pentru programe ca Autodesk Maya / 3D Studio, Corel, Photoshop, si merge destul de bine pe internet.

3 răspunsuri:
| Klaudiu214 a răspuns:

E bunicel dar nu si la jocuri la unele jocuri

| iustin987 a răspuns:

Chestia e dupa rating
dar parerea mea este bunisor

| Dogyyy a răspuns:

Are memoria mica.Are placa video dedicata sau integrata?