| scorpion177 a întrebat:

De ce nu merge gta 4 decent pe laptopul asta:
8 GB ram
procesor: Amd e-300 apu with Radeon hd graphics (2 cpu) 1.3 ghz
placa video ati radeon 6310 384mb
L-am instalat dar am lag mare cu toate la low
laptopul este HP compaq presario cq57 el avea 4 gb ram dar i-am pus eu inca 4
Funda

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Sunt multe varietăţi. Depinde ce rulezi pe el, ce uzură are, dacă cel din clip o fi updatat ceva mai mult decât RAM etc etc. Contează anumite softuri instalate. E un subiect destul de vag. Eu am un laptop bunicel luat la 1500 de lei. COmponente bune în afară de placa video care e un rahat de Intel HD. Cu toate astea îmi merge FIFA 15 la perfecţie şi detalii maxime deşi dacă te uiţi pe net zice că nu e compatibilă. laughing Numai ciudăţenii cu jocurile astea...

2 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Mai multe motive. Degeaba ai 8 GB RAM. RAM-ul e mai puţin important la jocuri. Bine, nici să ai un amărât de GB, dar nu contează foarte tare. COntează în primul rând placa video şi după procesorul. Şi la tine sunt cam varză ambele. În plus, HP-urile sunt cam proaste. Mai ales pentru gaming. Eu aş alege mereu între Asus şi Lenovo.

| scorpion177 explică (pentru Gizăz):

Ok mersi
am intrebat pentru ca am vazut pe youtube HP cq 57 gta 4 test si mergea bine... oricum o sa-mi iau o consola de Craciun

| Gizăz a răspuns (pentru scorpion177):

Sunt multe varietăţi. Depinde ce rulezi pe el, ce uzură are, dacă cel din clip o fi updatat ceva mai mult decât RAM etc etc. Contează anumite softuri instalate. E un subiect destul de vag. Eu am un laptop bunicel luat la 1500 de lei. COmponente bune în afară de placa video care e un rahat de Intel HD. Cu toate astea îmi merge FIFA 15 la perfecţie şi detalii maxime deşi dacă te uiţi pe net zice că nu e compatibilă. laughing Numai ciudăţenii cu jocurile astea...