| mihairacu a întrebat:

Ce inseamna " /w "? Am mai vazut prin gameplay-uri pe youtube.
S-ar putea sa fi gresit categoria.

Răspuns Câştigător
| DarkisSs a răspuns:

Doamne..cand va vad cu metinu' si mai stiu eu ce. /w inseamna / with, adica cu. Vezi in gameplayuri de ex "Gameplay Far Cry 3 /w Nume" inseamna "Gameplay Far Cry 3 with Nume"

7 răspunsuri:
| Alex1997fun a răspuns:

Eu n-am intalnit asa ceva niciodata(si ma uit destul de des la gameplay-uri); poate e specific unui canal la care de uiti tu si de aiahappy in rest nu stiu alta explicatie

| Liviu a răspuns:

Mda,exista 2 variante, ori e /walk ori e wisper happy soapta spre exemplu iti trebuie numele contului sau numele caracterului scrii asa " /w *(numele contului urmat de mesajul tau) si ii va aparea doar lui, e un fel de mesaj privat, cum e pe metin2 soaptalaughing

| Seby90 a răspuns:

/w inseamna /whisper in majoritatea mmorpg
/s inseamna /say
Etc.

| CosminC86 a răspuns:

" /w" este comanda pentru mers. De pilda in metin2 de obicei alearga, iar cand bagi comanda asta merge normal.

| IubescRapidBucuresti a răspuns:

/w este inceputul unui cod pentru gameplay-uri

| MarianeXe a răspuns:

S-ar putea sa fie w/o care inseamna without.