| ILoveHandball a întrebat:

Ce jocuri care se joaca pe calculator se pot juca si pe android....gen GTA doar ca asta nu e pe android

Răspuns Câştigător
| IulianDornianu61 a răspuns:

Dead space ( costa 23 de lei ) - Shooter/RPG/Horror
Mass effect ( 23 de lei ) - Shooter/RPG
Baldur's gate ( 26 de lei cred ) - RPG
XCom - enemy unkown ( nu stiu pretul ) - TBS
NBA2K13 ( nu stiu pretul ) - Sport ( basket mai exact )
Need for speed Shift / Most wanted ( nu stiu exact pretul ) - Racer
Crazy taxi ( vreo 15 lei parca ) - Racer
Carmageddon ( nu stiu pretul ) - Racer
Duke nukem 3d ( nu stiu pretul ) - Shooter
Doom ( nu stiu pretul ) - Shooter
Deus ex ( nu stiu mai nimic despre acesta, dar cred ca e un shooter / rpg )
Ar mai fi niste jocuri faine care nu sunt portate de pe pc, dar sunt foarte bine facute pentru android ( Ravensword shadowlands -rpg, Call of cthulhu wasteland -tbs, Shadowgun - shooter, Seria asphalt - racer evident, Samurai 2 vengeance - action )
Cam atat imi vine acum in minte, desi stiam mai multe joace. Oricum, recomand doar jocuri cumparate ( sau daca te descurci tu altfel... ) pentru ca cele "free" nu sunt jucabile, pentru ca developerii sunt obsedati sa faca bani din IAPs.

1 răspuns:
| SilviaDulcik a răspuns:

GTA nu e pe Android?
Dar GTA III, GTA : Vice City si GTA : San Andreas pe Android, ce sunt?
Altele :
Deus Ex The Fall
The Walking Dead
The Wolf Among Us
Final Fantasy III
Carmageddon
Si altele :
http://playboard.me/android/channels/529665b54dc454a907fbd397
http://www.androidshock.com/......r-android/
http://appcrawlr.com/android-apps/best-apps-games-ported