| madalinfindrihan a întrebat:

Ce jocuri credeti ca imi merg bine pe acest PC >= Placa video Gainward GeForce® GT 730, 1GB DDR3, 64-bit.
Memorie HyperX FURY Blue 4GB, DDR3, 1600MHz, CL10, 1.5V Si mai am eu inca 2GB deci o sa fie 6GB.
Procesor: AMD Athlon(tm) II X2 240 Processor 2.80 GHz
Sistemul va functiona pe 64-bit momentan e 32 dar voi avea placa video.
Placa de baza M4N68T-M ( Ce-a mai veche placa de baza posibila dar alta nu am si mda... Ziceti ca vor functiona cele de sus pe aceasta placa de baza. Procesorul deja il am urmeaza sa cumpar Ramii aceia si Placa video. Vreau sa stiu daca cu cate FPS poate sa mearga CS:GO si toate celelalte jocuri populare. Dau funda va rog.

Răspuns Câştigător
| Styled a răspuns:

Salut! Pentru a putea vedea daca ce vrei sa achizitionezi este compatibil cu acea placa de baza, fii atent la urmatorii pasi:
1. Uita-te la procesor, undeva arata Soclu: X sau, Socket X
Uita-te la placa de baza si vezi daca are acel Soclu/Socket
2.Frecventa ramilor este 1600MHz, uita-te la placa de baza si vezi care e frecventa maxima la : Frecventa: X/Frequency: X
Dar nu in ultimul caz, uita-te la specificatiile placii video, dupa uita-te DIN NOU la placa de baza si vezi la GRAPHICS daca are exact ca placa ta.

CS:GO iti va merge in jur de 30-60FPS pe setari Low-High, intre, intre, nu putem estima noi in cat iti va merge.

Am un prieten cu un Pentium Dual-Core si aceeasi placa, si a zis ca are 60FPS in CS:GO pe setarile normale setate de joc.

Daca mai ai nelamuriri da-mi Reply la raspuns.

Sper ca ti-am fost de ajutor.

| madalinfindrihan explică (pentru Styled):

Cum adica are aceeasi placa? Video sau de baza? Si unda sa ma uit la acelea?
Trebuie sa deschid unitatea? Am o placuta de 2gb care merge la 1333 MHz deci si cealalta o voi seta sau se va pune singura la 1333 MHz. Si unde vad toate acelea? In unitate nu? Trebuie sa o deschid.

| Styled a răspuns (pentru madalinfindrihan):

Nu, tu pe site-ul producatorului sau pe site-ul de unde cumperi ai acolo Specificatii Produs, tu ai rami la 1333 MHz? De ce cumperi inca 4 la 1600MHz? Faci o pierdere de bani, ia-ti tot la 1333MHz.

| madalinfindrihan explică (pentru Styled):

E cam invers happy dau mai putin pe 1600 MHz sau sunt la fel la pret.

| madalinfindrihan explică (pentru Styled):

Nu stiu de ce nu merge sa dau funda ca imi arata sus dar nu imi arata funda sa iti dau nu stiu ce are o.O...

| Styled a răspuns (pentru madalinfindrihan):

Tu, ai 1333MHz pe Rami, vrei sa cumperi 1600MHz, asta inseamna ca tu iti doresti sa iti arzi PC-ul cu totul? Nu trebuie sa depasesti frecventa, apropo, daca nu sunt aceiasi producatori, aceeasi serie, aceeasi frecventa, vei avea un mare "BOOM!" in camera casei tale.

| madalinfindrihan explică (pentru Styled):

Pai eu am o memorie Kingmax DDR 3 1333 MHz de 2GB in PC. Si nu se mai gaseste Kingmax din cate stiu ce sa imi iau?

7 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Salut
Placa Video e foarte slaba. va rula cs go cu grafica data la minim ~35fps-uri.

Eu zic sa cumperi un r7 250 ( grafica data la high si rezolutie full hd va rula cu ~50fps-uri ) : http://www.pcgarage.ro/......-bit-lite/

PS: Ram cumperi alta data.