| vasilica_iuga a întrebat:

Ce jocuri tip Age of Empires mai stiti? Cand eram mici jucam Cossacks in retea, insa nu era cine stie ce. Tot Age of empires era cel mai tare. Sau Heroes, daca mai tine minte cineva. Vreau jocuri asemanatoare.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Empire earth, the settlers, port royale, caesar. asta e lista cu ce am jucat eu, gasesti pe o lista de jocuri de strategie, sau jocuri similare pe net. https://gameslikefinder.com/games-like-age-of-empires/ dar bine nu-s toate "identice". Da, si anno versiunea medievala.