| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de grafica jocurilor de acum față de cele de prin 2001-2002?
Mie personal îmi place cea din anii 2000, cum ar fi la Serious Sam.
Era mai viu colorată, mai plăcută ochilor față de cea de acum, care chiar dacă e HD, e fadă (părerea mea).

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Si eu sunt de aceeasi parere cu tine.
Uite am jucat mult timp Half-Life si mi-a placut tare mult grafica din Half Life 1(2004) fata de Half Life facut dupa 2010 care are o grafica buna dar nu la fel de buna ca in primul joc facut.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De 20 de ani, tehnologia a evoluat enorm. Cum de nu obsrervi asta?

"Mie personal îmi place cea din anii 2009"

Dar ceea ce-ți place ție, e altă poveste

| Wr3nch a răspuns:

Mno, is o mie de jocuri retro care te așteapta.

| DjSannan a răspuns:

Grafica jocurilor a evoluat foarte mult de-a lungul anilor, așa că este greu să comparăm direct grafica jocurilor din anii 2000 cu cele din prezent. În general, grafica jocurilor de acum sunt mult mai realiste și detaliate decât cele din trecut, dar asta nu înseamnă că toate jocurile moderne au o grafică mai bună decât cele din trecut. Depinde de gusturile personale dacă o grafică mai realistă sau mai colorată este mai plăcută ochilor. Este posibil să preferi stilul mai viu și colorat al jocurilor din trecut,. În final, contează ce te face să te simți mai bine atunci când joci un joc și ce te face să te distrezi mai mult

| vodami92 a răspuns:

Da erau misto mai ales shooterele! hidden and dangerous daca il mai tineti minte! ala primul era misto! dar mai erau silent hunter! conflict desert storm! chiar si celebrul joc counter strike 1.6! vechi dar bune! asa ceva numai vezi astazi!

| Cdjsgskahabzhhhiioi8864 a răspuns:

Grafica din anii 2000 a evoluat foarte bine mie îmi plac jocurile perioada 2015-2022 deoarece este mai atractiva grafica este depusa nu doar pe personaje dar chiar și pe cele mai mici detalii din prejurul personajului ceea ce nu este in jocurile din 2001 -02

Răspuns utilizator avertizat