| AlexMAV a întrebat:

Ce placa video imi recomandati pentru pc? Sa imi mearga jocurile foarte bine si astea noi big grin. Am procesor dual core 2.4 GHz, 2 GB rami si placa video e incorporata laughing e cu mb, nu stiu cum e nu ma prea pricep.
Deci? Ceva bun? Multumesc. FUNDA!

4 răspunsuri:
| Zazutuu a răspuns:

Mai intai trebuie sa specifici un anumit buget.In al doilea rand trebuie neaparat schimbat procesorul si adaugat mai multi GB de RAM.Ar merge un procesor quad-core si macar 6GB de RAM din moment ce vrei sa rulezi jocurile noi. Dupa cum spuneam, specifica bugetul si apoi iti pot recomanda o placa video.

| AlexMAV explică (pentru Zazutuu):

Pana in 3 milioane sau 3 milioane jumate happy

| Zazutuu a răspuns (pentru AlexMAV):

Din moment ce tu vrei sa iti mearga si jocurile noi bine ar cam trebui sa mai strangi niste bani si sa iti iei macar un R7 260X parerea mea care costa 550-600 RON.Link:http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

| SkyFoon a răspuns:

Prima data iti trebuie minim 4 GB ram.
Eu iti recomand placa video Nvidia GTX 960