| Gameru a întrebat:

Va rog sa imi recomandati si mie o placa video bunicica sa imi mearga jocurile astea noi.Ca rami am 2gb si proceosor dual core de 2GHZ(x2) adica ar veni 4GHz.Va rog dau funda!

6 răspunsuri:
| buzucan a răspuns:

Uite aici cateva placi video interesante http://configpc.info/......video.html

| taken a răspuns:

Indiferent de ce placa video ai pune jocurile noi vor face figuri din cauza procesorului slab si a memoriei RAM care este prea putina.
De exemplu Call of Duty Ghosts nu intra in joc daca nu ai 6 GB RAM.I-au facut astia un RAM fix dar tot trebuie sa ai 4 GB RAM si Windows pe 64.
Trebuie sa schimbi cam tot PC-ul.Iti trebuie alt procesor deci va trebui sa schimbi si placa de baza.Placa de baza va suporta memorii RAM DDR3 deci iti va trebui si alta memorie daca acum ai DDR2.
Daca ai o sursa slaba(si probabil asa este) va trebui sa schimbi si sursa.
Daca hard disk-ul este foarte mic trebuie si el chimbat.Jocurile noi ocupa mult spatiu.Assassin's Creed 4 Black Flag ocupa 23 GB, Battlefield 4 ocupa 28 GB, Call of Duty Ghosts ocupa 29 GB.

| Gameru explică (pentru taken):

De fapt imi merg si mie nu imi trebuie dealeastea eu joc fifa 2014 care imi merge.

| Gameru explică (pentru taken):

Di crisys 2 si 3 imi merg uitete pe net pe pocesoru meu(daca stii sa te uiti) si nu imi trebuie jocuri pretentioase.Si harddiscul este de mare stai relax daca nu te pricepi mai bine taci

| taken a răspuns (pentru Gameru):

Te-ai suparat degeaba, eu doar ti-am spus cum stau lucrurile, nu ti-am raspuns cu rautate.

| Gameru explică (pentru taken):

Auzi nu m-am suparat doar ca am zis ca nu joc jocuri din astea pretentioase ci fifa 2014 si din astea