| robertdaniel95 a întrebat:

Ce procesor este mai bun Procesor AMD Ryzen 3 1300X 3. 5GHz box Core i3 8100 3. 60GHz box si cu procesorul accela care mil oferti sa il cumpar si cu placa asta video Placa video Sapphire Radeon RX 560 PULSE 4GB DDR5 128-bit in ce cetinte mi-ar merge gta v

1 răspuns:
| Laurentiu_Irimia_2002 a răspuns:

De ce ai alege intre coffe lake si amd ryzen.In primul rand lasa acel i3. Daca vrei Intel ia-ti un i3 7100 kaby lake sau unul skylake de ce nu? in plus poti face upgrade la intel.deci iti recomand Intel dar pana la urma e alegerea ta succes. apropo eu imi cumpar i7 skylake si rupe