| JorgeBossJorge a întrebat:

Ce sa aleg dintre PS4 si Xbox ONE? Care sunt diferentele dintre ele? Cat costa fiecare?

Răspuns Câştigător
| SuspectuuxD a răspuns:

La prima vedere, diferentele hardware dintre Xbox One si PlayStation 4 sunt minime. Consola de gaming Microsoft are procesor octa-core, RAM 8GB, Blu-ray, USB 3.0 si un HDD de 500GB. Consola nu necesita conectare permanenta la internet, dar jocurile sunt rulate direct de pe HDD (se copiaza automat la prima utilizare a discului).
Pretul Xbox ONE-in jur de 300 $, aproximativ 200 euro.
Eu iti recomand Xbox One.
Funda?happy