| PsyhoChild a întrebat:

Ce upgrade pot face la acest PC?
https://imgur.com/a/VpkilPm https://imgur.com/a/aFaochq
Eu ma joc LoL pe acest PC cu fps-ul constat de 60+ cu setari pe medium-high dar mi s-a cam urat si vreau sa incerc si altele.
Am vrut sa joc CS-go ca tot este gratis acum dar am un fps oribil.Eu cred ca este din cauza placii video, care este prea slaba.
Astept pareri si informatii despre cate FPS-uri voi avea in jocuri dupa upgrade-ul cu piesele pe care mi le recomandati.

1 răspuns:
| D4r1uss a răspuns:

Depinde si ce buget ai. Ai putea cumpara un procesor mai bun care sa aiba si o placa video integrata decenta careia sa ii mai adaugi vreo 2 Gb din cei 8 Gb de Ram si cand mai strangi bani sa cumperi o placa video decenta gen 1060 de 3Gb sau chiar 6Gb. Problema e ca din cate vad procesorul e ceva mai vechi (deci si placa de baza e mai veche si are un socket mai vechi) deci daca faci upgrade la procesor vei fi nevoit sa faci uptade si la placa de baza si rami( daca acestia sunt DDR 3). MAI BINE SCHIMBI TOT PC-UL ( PE PC GARAGE ESTE CEVA PC DESTUL DE INTERESANT LA DOAR 1700 LEI DAR POTI CAUTA SI PE ALTE SITEURI) sper ca te-am ajutat