| anonim_4396 a întrebat:

Cine joaca imvu, ma ajutati si pe mine. Dau funda si voturi.

Cum se joaca si ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| RyugaHideki a răspuns:

Iti faci frumos un caracter, ti-l customatizezi asa cum doresti, dupa care intri in diferite camere si vorbesti cu diferite persoane. Intri in diferite camere, care au toate cate o tematica diferita, arata diferit.sau este vreo sarbatoare in acea camera (valentine's day...halloween...old school.si multe alte zeci de camere big grin )
vorbesti in engleza de preferabil si incerci sa te simti binewinking
Este un joc de socializarewinking

1 răspuns:
| Siracuzia a răspuns:

IMVU se joaca astfel:cand intri pe el iti apar niste patrate cu chestii,daca sunt inchise apesi pe alea care nu sunt ca sa se deschida si celelalte,apoi ca sa faci inca o mie de bani apesi pe chat now si acolo iti porneste tutorialulu,daca nu apare nu-i nimic,inchizi casuta,iar daca nu sunt inchise patratele apesi direct pe chat now,la fel ca mai sus.Ca sa iti faci prieteni apesi pe Friends si acolo le trmiti cerere.Ca sa o imbraci apesi pe Dress Up,iar ca sa mearga in locuri apesi pe Chat Romms si iti apar.Daca vrei sa megi in locuri cu romani undeva mai sus iti apare o bara sum care scrie niste chestii,no pe bara ai scrii romani si dai enter ca sa iti apara locuri cu romani.Ca sa mergi intr-un loc apesi pe el si cand ajungi,poti vorbi de pe o bara pe care o vei observa cu siguranta,deoarece e mai mare.Ca sa iesi dintr-o camera sau sa inchizi un patrat,ca sa zic asa,care l-ai deschis,sus iti apare o bara unde arata in ce patrate sau locuri ai intrat si ca sa le inchizi apesi pe x de langa ele.Ca sa te misti intr-un loc cand esti intr-o camera de la chat rooms apesi pe podeaua de acolo si unde este un cerc galben cu o fata alba apesi pe el.Ca sa iti cumperi haine apesi pe shop.Ca sa faci bani poti face de la:tutorial(cum ti-am zis mai sus),prin tolbar care trebuie sa il instalezi(scrii pe google instal tolbar si iti apare),poti face daca apesi pe free credits unu dintre patrate care e pe a doua pagina cu patrate(ca sa ajungi pe pagina aia apesi pe sageata de dupa prima pagina,o s-o vezi)deci cand apesi pe free credits o sa iti apara mai multe categorii,tu poti apasa pe like imvu on facebook,nu iti trebuie neaparat facebook,poti apare pe ceva pe care sa iti verifici emailul(verifity your email,ceva de genu).Sa nu apesi pe credits deoarece ca sa faci bani pe aia trebuie sa platesti in realiate.Pe pets apesi ca sa iti faci animal.Cand apesi pe dress up ca sa ti-o schimbi si ca sa-i schimbi fotografia de profil apesi pe un aparat foto care apare pe pagina.Eu zic ca acestea sunt cele mai importante chestii.Eu pe astea le-am folosit.Sper sa iti fie de ajutor!Succes!Scuze daca am greseli de ortografie.