| anonim_4396 a întrebat:

Cine ma invata si pe mine sa fac un server de metin2? Ce inseamna termenele "hamachi" si host(hostat) Vreau sa mi spuneti pas cu pas cum se face si de ce programe am nevoie si cum se procedeaza sa l tin deschis 24/24 prin intermediul bancii

1 răspuns:
| St_FlameBrake_1995 a răspuns:

Hamachi este pentru servere lan, dar din nefericire este foarte complicat ca iti faci metinul tau fara un host. Parerea mea ar fi sa folosesti host-ul https://xtremehost.ro/metin/ un host mai mic de inceput. Dupa ce ai achizitionat server-ul poti sa adaugi un moderator iti va spune de ce ai nevoie sa functioneze acel sv.
Pt alte detalii add skype bobo4436