| Adrian98765 a întrebat:

Cine stie o placa video de 128MB cu pixel shader 3.0?

Răspuns Câştigător
| liviu999ptr a răspuns:

Imposibil. Pixel Shader 3.0 ruleaza in cel mai rau caz cu 256 MB (foarte rar la unele placi), dar in rest poate fi folosit fara probleme la placi cu 512 MB+... Singurul lucru care poti sa il faci este sa simulezi(sa pacalesti) faptul ca ai mai mult de 256 mb ca placa sa inteplineasca cerintele pentru pixel shader 3

Răspuns utilizator avertizat
| Waxyzz a răspuns (pentru Adrian98765):

Pai intrebarea initiala a fost altceva(e in avantaju meu sa primesc 2 funda ) laughing. Fa o alta intrebare ca sa iti raspund la eawinking. Eu mi-am facut treaba in topicu asta happy.

Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| liviu999ptr a răspuns:

Exista lol...cica imposibil am avut o placa video NVIDIA GeForce 6200 are 128mb si pixel shader 3.0 imi mergea prototype-uu pe ea la detalii minimee big grin

Răspuns utilizator avertizat