| aXy99 a întrebat:

Conform game-debate laptopul meu indeplineste cerintele recomandate (si chiar mai mult) pentru a juca CS: GO pe FHD. Ecranul laptopului meu este doar HD, deci ar trebui sa am si mai mult fps. Cu toate astea, nu este asa. Am toate setarile grafice pe LOW/VERY LOW, HD si am intre 30 si 60 fps pe orice mapa, teoretic trebuia sa am peste 100. Aveti idee de ce?

http://www.game-debate.com/....../index.php

1 răspuns:
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Dar nu depinde numai de ecran. FPS din cate stiu depinde mai mult de RAM, procesor, placa video etc. ce spine pe game debate nu e mereu corect, la fel cum ce spunem noi pe TPU nu e mereu corect happy.

Uite ce ai putea sa incerci:
1. Intra la setari

2. Du te la video settings

3. Vezi sa fie "Laptop power saving mode" pe disabled.

4. Multicore rendering: enabled

5. Motion blur: disabled

6. Texture filtering mode: Bilinear

7. FXXA anti alliasing: disabled

8. Wait for vertical sync: disabled

Incearca sa nu joci fullscreen. Sper sa mearga. Stiu cat de frustrant e framerate-ul.

Bafta! happy