| suntperfect a întrebat:

Cum aflu ce monitor am? ce rezolutie etc?]
funda celui care explica cel mai bine!

Răspuns Câştigător
| Magnifico a răspuns:

Pentru a vedea componentele intri in "Start" (in bara de jos in stanga) si dai click pe "Run" iti va aparea o fereastra in care tastezi (fara ghilimele) "dxdiag",din nou ti se va deschide o fereastra in care ai mai multe rubrici:

System-date despre sistemul tau (ce windows ai,cat RAM ai,ce procesor si de cat il ai)

Direct X file-nu ai treaba aici,te anunta daca sunt probleme cu Direct X-ul

Display -vezi ce placa video ai,de cat, ce resolutie ai la monitor, tipu placii video, etc.)

Sound-aici vezi ce driver ai la sound (adica la sonor)

Mai sunt cateva rubrici dar nu afli detalii asa importante si nici nu ai treaba acolo (cum e Network-conectiunea la internet, drivere)

Bafta!