| Florina_4537 a întrebat:

Cum as putea sa invat sa joc go? Exista online jocul acesta sa ma pot juca fie cu alte persoane, fie cu vreun bot? Carti sau materiale online despre acest joc aveti?
Multumesc.

3 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

Cred ca te referi ca dorești sa înveți sa joci cs:go?
Nu poți învață să joci un joc decât dacă îl joci foarte mult. Odată și odată te vei obișnui și vei știi sa îl joci. Exista și tutoriale pe yt dacă vrei sa știi mai multe. Jocurile online sunt doar cele pe site-uri de jocuri. Pe Asta trebuie să-l instalezi.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

In primul rand se numeste cs go, si da, normal ca acest joc este multiplayer, nimeni nu se joaca cu botzi pentru ca acestia sunt foarte slabi, nici macar nu trag in tine, nu mai e ca pe cs 16.
Iar in al doilea rand ia un loc ca urmeaza o poveste lunga...
Primul pas spre a deveni un jucator bun este sa te joci in modul competitive cateva mape cu botzii timp de o perioada, pana cand inveti hartile si pana te obisnuiesti cu jocul, armele, si in principiu cum functioneza jocul, iar mai apoi poti incepe sa te joci competitive.

Inainte sa treci pe competitive trebuie sa stii unele chestii...in primul rand, cand ai sa incepi sa joci copetitive s-ar putea sa dai de hackeri, asta pana cand obtii prime, adica trebuie sa ai level 21 sau sa il platesti, si costa 20 de euro. Chestia cu prime-ul e ca cei care au prime au sanse foarte putine sa dea de hackeri. In al doilea rand, in competitive ai chestia numita skill groupe, sau cum ii spun playerii rank, pe scurt ai silver, gold nova, master guardian si elita, cauta pe net cs go ranks si ai sa vezi mai multe. Iar pentru a obtine acest rank trebuie sa obtii 10 victorii in modul competitive.

Acum esti initiat si tot ce iti doresti acum este sa devii un jucator cat mai bun, ei bine iata cativa pasi care pe mine m-au ajutat sa fiu un jucator bun

1.Inainte de orice meci, intra intr-o mapa unde se spauneaza botzi si exerseaza-ti trasul pe armele cu care joci, adica sa ti faci incalzirea. fa asta inainte de fiecare meci, si nu te rezuma doar la ai impusca, ci exerseaza ti trasul astfel incat sa iti doresti sa devii cat mai bun pe zi ce trece.
2. Dupa ce ai facut asta intra pe un server de respawn si joaca-te timp de 20-30 min, asta ca incalzire extra, pentru ca botzii pe care ii faci inainte nu se misca.
3. Acum ca ai terminat incalzirea e timpul sa intrii in meci, iar ca sa ai o mai buna sansa de castig trebuie sa cunosti smokeuri, flashuri, mollyuri... ai o gramada de tutoriale pe Youtube.

Cam asta a fost tutorialul meu, unul pe scurt. ne vedem la competitii...

| Florina_4537 explică:

E vorba de jocul Go, nu cs, ci jocul chinezesc Go https://ro.wikipedia.org/wiki/Go_(joc)