| jgafagafa a întrebat:

Cum fac ca pe un server de minecraft de vanilla 1.7.2 sa pun sub protectie o casa, o constructie, orice facut de mine?

Răspuns Câştigător
| Angel991 a răspuns:

Depinde: daca exista comanda /warp poti merge la warp wild si sa explorezi dar acum depinde de server daca este cu protectie de la inceput si altele: daca nu poti intreba playerii care este protectia pe serverul respectiv! in mod normal Protectia este un block din diamant si protectie anti-pvp un sponge!