| doNNNNs a întrebat:

Cum fac sa apara punctulete/stelute, orice care sa se invarta pe gradul de la legenda pe un forum. Mai exact pe ForumGratuit.Ro.
Cei care au acel grad, sa aiba si numele decorat, ceva in genul acesta.

http://i40.tinypic.com/15p62rk.png
http://i41.tinypic.com/2uz6pp4.png

2 răspunsuri:
| SQueeZer a răspuns:

Salut! Aici e Raspunsul...

Pas1. Intram in FTP/Forum/Styles/Tema Noastra/Templates si deschidem cu un editor de texte "index_body.html"

Pas2. Cautam linia:
Citat:
Cod:
{L_LEGEND} : {LEGEND}

Pas3. Pentru Legenda sclipitoare inlocuim cu:
Citat:
Cod:
{L_LEGEND} : {LEGEND}

Pentru Legenda Cu fundal in spate inlocuim cu:
Citat:
Cod:
{L_LEGEND} : {LEGEND}

Daca vrei alta culoare ca fundal inlocuieste in loc de "color=green" cu, "color=culoare care o vrei". ex: red, blue, yellow, etc.

Daca vrei si Sclipire si Background inlocuieste cu:
Citat:
Cod:

{L_LEGEND}: {LEGEND}

Pas4. Salveaza si inchide.

Pas5. Intram in ACP [Administrator Control Panel] si mergem la Syles/Stiluri. Selectam Templates/Sabloane si dam refresh/reimprospatare la tema!

Pas6. Sterge cache si bucura-te de o legenda cat mai frumoasa.

| doNNNNs explică:

Nu prea reusesc, daca ai putea sa ma ajuti. pe mess, ti-asi fi recunoscator.
Asta cred ca e pentru PhpBB, eu am nevoie pentru forumgratuit.ro