| Dexterity a întrebat:

Cum fac sa-mi straluceasca armura sau arma pe Metin2? Adica, nu cu +1,+2,+3...+9. Am vazut ca uni au ceva roz care sclipeste in jurul armurii sau armei.

2 răspunsuri:
| bogdancuB a răspuns:

Man daca e armura de lvl 18 sau chiar mai mult straluceste la +9 eu am scarlatin cat despre arma la fel fa-ti pumnale de lvl 1 sa vezi cum stralucesc la +9 au ceva roz. Altfel nu stralucesc.
Crede-ma am exp la metin.

Sper ca te-am ajutat.

| Aleksandru97 a răspuns:

De obicei armele si armurile stralucesc de la +7 pana la +9, dar nu toate, doar cele de lv mare stralucesc la +7 restul doar la +8,+9(armurile/armele de lv mic stralucesc doar la +9).
Dar, e posibil ca ce ai vazut tu stralucind sa fie de la armura posedata, acea armura are in jurul ei un fel de abur albastru.