| joker50 a întrebat:

Cum instalez un mod pentru minecraft. Daca se poate sa imi spuneti cum sa imi instalez si un skinn.

Răspuns Câştigător
| Alex58 a răspuns:

XVital nu e corect nu trebuie sa ai minecraft cumparat pentru skin.
Pentru skin:
1)Te uiti pe acest site un skin care iti place http://mcskinsearch.com/ (nu sunt doar acele skinuri de pe pagina principala apesi pe browse si acolo sunt mai multe)
2)Te uiti la numele skinului si atunci cind pornesti minecraft la casuta cu nume pui acel nume al skinului care iti place.

Pentru ca sa pui mod:
1)Aproape orice mod are nevoie de inca un mod pentru a fi instalat (modloader sau forge)
Uit eun link peantru a intelege aici e explicat mai bine http://www.youtube.com/watch?v=A5PyJK1unHg
Daca nu intelegi acest video scrii pe google,, Cum sa pui moduri in minecraf" acolo precis vei gaci o pagina care te va ajuta.

Sper ca ti-am fost cit de cit de ajutor.
Funda te rog.

1 răspuns:
| xVital a răspuns:

Pai sunt foarte multe moduri, si depinde pe care-l vrei. Daca iti place un mod, tine-l minte si cauta pe youtube un tutorial cu acel mod. Si pentru skin trebuie sa ai Minecraft cumparat.