| Flav1us27 a întrebat:

Cum pot alege un microfon bun, adica ce trebuie sa aiba un microfon bun? (pentru a se aude mai bine si sa fie la un pret rezonabil, sub 30 lei )

Răspuns Câştigător
| LuciWv a răspuns:

Pai microfon bun nu gasesti sub 90-100 lei
Adica daca vrei sa faci YouTube sau filme in care sa te auzi foarte bine
Nu prea sunt niste criteri de ales un microfon bun, dar un criteriu ar fi pretul, e logic ca daca este ceva de 20 lei se va auzi un vajait, adica respiratia ta, ocazional si niste cipituri ca sa le zic asa, ori cum, sub 30 de lei, nu vei gasi nimic care sa ofere calitate
Bafta

1 răspuns:
| FlorinSalamNr1 a răspuns:

Daca vrei pentru youtube, poti avea ce microfon vrei tu si la editare poti folosi audacity sa scoti bazaitul ala.